Publikace: Životní perspektivy dětí Dětského domova se školou
Diplomová práceopen accessNačítá se...
Datum
Autoři
Patáková, Denisa
Název časopisu
ISSN časopisu
Název svazku
Nakladatel
Univerzita Pardubice
Abstrakt
Diplomová práce se věnuje analýze životních perspektiv dětí umístěných v dětském domově se školou. V teoretické části se prezentuje charakteristika životních perspektiv, problematika poruch chování, systém speciálně pedagogické péče o jedince s poruchami chování a zaměřuje se na biologické, psychologické a sociální charakteristiky adolescentního věku, do něhož děti Dětského domova se školou v Jihlavě, spadají.
Hlavním cílem diplomové práce je mapování životních perspektiv dětí, které mají uloženou ochrannou výchovu, uloženo ochranné opatření nebo nařízenou ústavní výchovu v Dětském domově se školou v Jihlavě. Výzkum má charakter kvalitativního výzkumu za využití triangulace výzkumných technik (obsahové analýzy, rozhovoru a pozorování). Výsledky obohatí teorii i praxi resocializační pedagogiky v analytickém kontextu tématu, kterým je analýza životních perspektiv dětí v etopedickém zařízení.
Popis
Klíčová slova
poruchy chování, ústavní a ochranná výchova, životní perspektivy, behavioural disorders, institutional and protective education, life's perspective