Komparace sociálních služeb pro děti ohrožené sociálním vyloučením v České republice a na Slovensku

Diplomová práce
Náhled není k dispozici

Česká a Slovenská republika spolu tvořily do roku 1992 jeden stát, což znamená, že do této doby byla podoba sociálního systému a sociálních služeb totožná. V následujících letech proběhly v obou zemích drobné úpravy, avšak k velké reformě došlo v České republice až během roku 2006, kdy vláda přijala Zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Na Slovensku tato změna přišla až v roce 2008, kdy byl přijat Zákon č. 448/2008 Sb., o sociálních službách. Cílem diplomové práce je komparovat sociální služby v České republice a na Slovensku. V práci se zaměřím především na sociální služby, které jsou určeny pro děti ohrožené sociálním vyloučením. Popíši šíři spektra sociálních služeb, které děti ohrožené sociálním vyloučením mohou využít v České republice a na Slovensku. Tyto služby následně budu vzájemně komparovat a komparaci následně přiblížím do dvou vybraných krajů z obou zemí.

Bez omezení

Resocializační pedagogika

Resocializační pedagogika

Sociální služby pro děti, děti ohrožené sociálním vyloučením, nepříznivá životní situace, Nízkoprahová zařízení pro děti a mládež, Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi., Social services, Children at risk of social exclusion, Adverse life situation, Low threshold facilities for children and youth, Social activation services for families with children.