Hodnocení bolesti v souvislosti s nehojící se ránou

Bakalářská práce
Náhled není k dispozici

Hodnocení bolesti v souvislosti s nehojící se ránou je specifická a velmi významná činnost v rámci péče o pacienta. Bolest je nepříjemným subjektivním symptomem, který narušuje kvalitu života pacienta a jeho rodiny. Cílem práce je obsáhnout problematiku bolesti v souvislosti s nehojící se ránou a další kroky v procesu péče. Práce popisuje základní metody hodnocení a léčby bolesti v souvislosti s ránou a je zaměřena na úlohu všeobecné sestry. Výzkumné šetření se zaobírá subjektivním vnímáním bolesti u pacientů s obtížně hojitelnými ranami a dotýká se možnosti využití inhalační anestezie v souvislosti s převazem rány.

Bez omezení

Všeobecná sestra

Ošetřovatelství

Univerzitní knihovna (sklad)