Restaurování a konzervace uměleckých děl na papíru a souvisejících materiálech

Bakalářská práce
Náhled

Oponent

Táto bakalárska práca dokumentuje komplexný reštaurátorský zásah na štyroch dielach. Jedná sa o olejomaľbu na papierovej podložke od Josefa Navrátila "Vdolečky" vrátane ozdobného rámu, uhlová kresba na papierovej podložke od Karla Černého "Zátiší s vějířem", ceruzková kresba kolorovaná akvarelom na lícovej strane "Rybáři" a ceruzkovej kresbe na rubovej strane "Pohled na Černý vul" na papieri zo skicára od Miroslava Holého a pastel v kombinácii s kriedami a grafitovou ceruzkou na papierovej podložke "Noční pochod vojaku" od Otta Gutfreunda. Teoretická časť bakalárskej práce tvorí pojednanie s názvom: ,,Maliarska tvorba Otta Gutfreunda a vplyvy z légií vo Francúzsku"

Pouze v rámci univerzity

Restaurování a konzervace uměleckých děl na papíru a souvisejících materiálech

Výtvarná umění

Univerzitní knihovna (pobočka Litomyšl)

reštaurovanie, olejomaľba na papierovej podložke, drevený zdobený rám, uhlová kresba na papieri, kresba kolorovaná akvarelom, pastel, olejové kriedy, otto gutfreund, légie, restoring, oilpainting on paper support, wooden gilded frame, charkchoal painting on paper, pensil drawing coloured by aquarell, pastel, oil chalks, otto gutfreunds, legions