Náboženské svátky v romských rodinách na slovenském Gemeru

Diplomová práce
Náhled

Na začátku své práce věnuji pozornost původu Romů, jejich cestě z Indie do Evropy a přijetí na našem území. V dalších kapitolách předkládám poznatky získané během terénního výzkumu v obci Slavošovce na jihovýchodním Slovensku. Základem mého výzkumu bylo zjistit vztah Romů k náboženství, jakou roli hraje nábožensví v jejich každodenním životě a jak ho ovlivňuje. Zaměřuji se na tradiční romské zvyky (ať už se jedná o církevní svátky jako jsou Vánoce a Velikonoce, tak i o důležité události v životě Romů, ke kterým patří především narození a křest dítěte, svatba, úmrtí), náboženské rituály a okrajově i magii. Snažím se také přiblížit kulturu Romů, její vzájemné prolínání a ovlivňování kulturou majority.

Bez omezení

Religionistika

Filozofie

D19270