Digitální knihovna UPCE přechází na novou verzi. Omluvte prosím případné komplikace. / The UPCE Digital Library is migrating to a new version. We apologize for any inconvenience.

Publikace:
Experimentální analýza statického modulu pružnosti speciálních betonů s využitím digitální korelace obrazu (DIC)

Konferenční objektOmezený přístuppeer-reviewedpostprint
Načítá se...
Náhled

Datum

Autoři

Suchánek, Vladimír
Pokorný, Jiří
Bednarz, Tomáš

Název časopisu

ISSN časopisu

Název svazku

Nakladatel

Česká betonářská společnost ČSSI

Výzkumné projekty

Organizační jednotky

Číslo časopisu

Abstrakt

Tento příspěvek se zabývá popisem a vyhodnocením experimentálních prací prováděných Katedrou dopravního stavitelství Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice (v laboratorním zázemí Výukového a výzkumného centra v dopravě – VVCD) ve spolupráci se společností Sobriety s.r.o. Stěžejní část práce je zaměřena na experimentální stanovení statického modulu pružnosti speciálních betonů (samozhutnitelný beton, drátkobeton) s využitím dvou přístupů v reálném čase. Jednak (evropským) normovým postupem, a jednak pomocí digitální korelace obrazu (3D DIC).

Popis

Klíčová slova

Statický modulu pružnosti, digitální korelace obrazu, samozhutnitelný beton, drátkobeton, static modulus of elasticity, digital image correlation, self compacting concrete, Steel Fibre Reinforced Concrete

Citace

Permanentní identifikátor

Endorsement

Review

Supplemented By

Referenced By