Digitální knihovna UPCE přechází na novou verzi. Omluvte prosím případné komplikace. / The UPCE Digital Library is migrating to a new version. We apologize for any inconvenience.

Publikace:
Obraz spisovatele v diskusních pořadech České televize

Bakalářská práceopen access
Načítá se...
Náhled

Datum

Autoři

Skřivanová, Veronika

Název časopisu

ISSN časopisu

Název svazku

Nakladatel

Univerzita Pardubice

Výzkumné projekty

Organizační jednotky

Číslo časopisu

Abstrakt

Tématem práce bylo pokusit se odpovědět na otázku, jaký mediální obraz o současném českém spisovateli podávají tři nejsledovanější talk show v předním českém veřejnoprávním médiu. Práce se věnuje formátu televizního pořadu talk show z hlediska historie v českém i světovém kontextu, popisuje strukturu pořadu a jeho typické znaky. Rozebírá také styl vedení interview jednotlivých moderátorů a zároveň styl užité komunikace. V další části se pak zaměřuje na povolání spisovatele a nastiňuje jistý historický vývoj, kterým tato profese procházela. V praktické části se práce soustředí zejména na analýzu konkrétních spisovatelů, kteří ve vybraných pořadech vystupovali.

Popis

Klíčová slova

talk show, komunikace, spisovatelé, rozhovory, moderátoři, diváci, talk show, communication, writers, interviews, hosts, viewers

Citace

Permanentní identifikátor

Endorsement

Review

Supplemented By

Referenced By