Digitální knihovna UPCE přechází na novou verzi. Omluvte prosím případné komplikace. / The UPCE Digital Library is migrating to a new version. We apologize for any inconvenience.

Publikace:
Genderová problematika při provádění Basic Life Support

Bakalářská práceopen access
Načítá se...
Náhled

Datum

Autoři

Stránský, Jakub

Název časopisu

ISSN časopisu

Název svazku

Nakladatel

Univerzita Pardubice

Výzkumné projekty

Organizační jednotky

Číslo časopisu

Abstrakt

Obsahem práce je zjistit, jaká bude u výběru respondentů přestavujících laickou veřejnost ochota poskytnout postiženému v bezvědomí kvalitní BLS. V rámci této problematiky se práce zabývá závislostí na vztahu pohlaví zachránce - postižený. Dále by následující strany měly přinést data poukazující na to, zda je laická veřejnost při současné výuce KPR s mužsky vypadajícími resuscitačními figurínami dostatečně připravena k tomu, aby se kvalitní kardiopulmonální resuscitace dostávalo také ženám.

Popis

Klíčová slova

první pomoc, KPR, BLS, výuka první pomoci, ženská resuscitační figurína, gender, pohlaví, sexuální obtěžování, first aid, CPR, BLS, first aid instruction, female resuscitation manikin, gender, sexual harassment

Citace

Permanentní identifikátor

Endorsement

Review

Supplemented By

Referenced By