Romský jazyk a literatura z pohledu romských dětí

Bakalářská práce
Náhled není k dispozici

Práce se zabývá znalostí a užíváním romského jazyka romskými dětmi v Jaroměři. Hlavním cílem je zjistit, zda tyto děti romský jazyk ovládají, kdy ho používají a kdy naopak používají jazyk český. Dalším důležitým tématem je znalost nebo alespoň povědomost o romské literatuře a jejích autorech popřípadě pohádkách. Dále práce popisuje názor pedagogů a sociálních pracovníků na romský jazyk, jeho osvojování a především jeho používání mezi Romy a na školách. Na začátku práce je metodologie, která byla použita, dále pak teorie, kde jsou vysvětleny používané pojmy. Praktická část, shrnuje vše, co bylo během terénního výzkumu zjištěno.

Pouze v rámci univerzity

Sociální antropologie

Sociologie

Roma, romani language, language, Jaroměř, culture, bilingualism, Romové, romský jazyk, jazyk, Jaroměř, kultura, bilingvismus