Digitální knihovna UPCE přechází na novou verzi. Omluvte prosím případné komplikace. / The UPCE Digital Library is migrating to a new version. We apologize for any inconvenience.

Publikace:
Reforma sociální politiky ČR

Diplomová práceopen access
Načítá se...
Náhled

Datum

Autoři

Tuťálková, Zuzana

Název časopisu

ISSN časopisu

Název svazku

Nakladatel

Univerzita Pardubice

Výzkumné projekty

Organizační jednotky

Číslo časopisu

Abstrakt

Tato práce se zabývá vývojem sociální politiky v České republice od počátku devadesátých let dvacátého století po současnost. První část obsahuje reformu sociální politiky po tzv. Sametové revoluci 1989. Druhá část se zabývá srovnáním České a Slovenské republiky pomocí vybraných makroekonomických ukazatelů - míra nezaměstnanosti, HDP a inflace a procesem zavádění Eura v ČR a SR. Třetí část pojednává o slovenských reformních snahách a jejich úspěších. Ve čtvrté části se zabývám potřebami prohloubení sociální reformy z důvodu vysoké zadluženosti a neudržitelnosti stávajícího důchodového systému a popisuji vládní a opoziční návrh na sociální reformu z roku 2007, současný stav reforem a reformní plány nové vlády vzniklé z voleb 2010.

Popis

Klíčová slova

sociální politika, reforma sociální politiky, penzijní systém, důchodový systém, stárnutí populace, veřejné finance, reformy na Slovensku, social policy, social policy reform, pension system, population ageing, public finance, Slovak reforms

Citace

Permanentní identifikátor

Endorsement

Review

Supplemented By

Referenced By