Digitální knihovna UPCE přechází na novou verzi. Omluvte prosím případné komplikace. / The UPCE Digital Library is migrating to a new version. We apologize for any inconvenience.

Publikace:
Simultánní elektrochemické stanovení lipofilních vitaminů

Diplomová práceopen access
Načítá se...
Náhled

Datum

Autoři

Ptáčková, Klára

Název časopisu

ISSN časopisu

Název svazku

Nakladatel

Univerzita Pardubice

Výzkumné projekty

Organizační jednotky

Číslo časopisu

Abstrakt

Tato diplomová práce se věnuje možnostem simultánního elektrochemického stanovení lipofilních vitaminů s využitím uhlíkové pastové elektrody. Teoretická část je zaměřena na obecný popis vitaminů rozpustných v tucích. Popisuje chemickou strukturu jednotlivých vitaminů, jejich fyziologické účinky, vlastnosti a výskyt v potravinách. Kromě elektrochemického stanovení jsou také uvedeny i další možnosti stanovení pomocí ostatních analytických metod. V experimentální části je studován vliv složení elektrodového materiálu, podmínek extrakce a parametrů voltametrických technik na rozlišení oxidačních signálů vitaminů a intenzitu jejich proudových odezev. Po optimalizaci metody byly určeny některé analytické parametry stanovení.

Popis

Klíčová slova

lipofilní vitaminy, skelná uhlíková pastová elektroda, voltametrie, extrakce, potraviny, lipophilic vitamins, glassy carbon paste electrode, voltammetry, extraction, food

Citace

Permanentní identifikátor

Endorsement

Review

Supplemented By

Referenced By