Digitální knihovna UPCE přechází na novou verzi. Omluvte prosím případné komplikace. / The UPCE Digital Library is migrating to a new version. We apologize for any inconvenience.

Publikace:
Sledování pooperačních symptomů u pacientek po gynekologických výkonech

Diplomová práceopen access
Načítá se...
Náhled

Datum

Autoři

Hrbková, Karolína

Název časopisu

ISSN časopisu

Název svazku

Nakladatel

Univerzita Pardubice

Výzkumné projekty

Organizační jednotky

Číslo časopisu

Abstrakt

Předložená diplomová práce se zabývá sledováním pooperačních symptomů u pacientek po gynekologických výkonech. Teoretická část je zaměřena na soudobé poznatky o perioperačním období. Stručně shrnuje gynekologické operace a detailněji se věnuje vybraným pooperačním komplikacím (poruchy vyprazdňování, infekce, krvácení, tromboembolické komplikace). V průzkumné části byla pro sběr dat využita kvantitativní metoda prostřednictvím nestandardizovaného dotazníku a záznamového protokolu. Hlavním průzkumným cílem bylo zhodnotit výskyt vybraných pooperačních komplikací u pacientek po gynekologických výkonech ve vybraných zdravotnických zařízeních. Dílčí průzkumné cíle posuzovaly výskyt těchto komplikací v souvislosti s operačním přístupem a délkou operace. Respondentkami byly pacientky, které podstoupily v celkové anestezii gynekologický výkon trvající 30 minut a déle. Zároveň musely být po operaci hospitalizovány alespoň tři dny.

Popis

Klíčová slova

gynekologické výkony, infekce, krvácení, perioperační období, pooperační symptomy, poruchy vyprazdňování, tromboembolické komplikace, bleeding, emptying disorders, gynecological surgeries, infection, perioperative period, postoperative symptoms, thromboembolic complications

Citace

Permanentní identifikátor

Endorsement

Review

Supplemented By

Referenced By