Digitální knihovna UPCE přechází na novou verzi. Omluvte prosím případné komplikace. / The UPCE Digital Library is migrating to a new version. We apologize for any inconvenience.

Publikace:
Rozdíl mezi očekáváním prvorodičky a realitou u porodu

Bakalářská práceopen access
Načítá se...
Náhled

Datum

Autoři

Vrbová, Marie

Název časopisu

ISSN časopisu

Název svazku

Nakladatel

Univerzita Pardubice

Výzkumné projekty

Organizační jednotky

Číslo časopisu

Abstrakt

Bakalářská práce s názvem Rozdíl v očekávání prvorodičky a realitou u porodu se zabývá tím, jak si prvorodičky představují porod a jaké od něho mají očekávání. Práce se skládá ze dvou částí. Teoretická část je literární rozbor aktuálních poznatků, které se týkají možností předporodní psychoprofylaxe, druhů porodů, doprovodu ženy u porodu, psychiky a komunikace s ženou v těhotenství a při porodu. Praktická část shrnuje kvalitativní průzkum zaměřený na pocity, dojmy a emoce žen. Cíle práce jsou zjistit očekávání prvorodiček od porodu a následně, jak se tato očekávání lišila od reality u porodu. Z výsledku průzkumu vyplývá, že očekávání jsou silně ovlivněna kvalitou předporodní psychoprofylaxe a nejvíce dojem z porodu ovlivňuje personál, se kterým se žena setká, a to ne z hlediska jejich odborných znalostí, ale dle komunikace a schopnosti empatie.

Popis

Klíčová slova

prvorodičky, příprava k porodu, těhotenství, očekávání, přání, rozhovory, first-time mother, preparation for childbirth, pregnancy, expectation, wish, conversation

Citace

Permanentní identifikátor

Endorsement

Review

Supplemented By

Referenced By