Digitální knihovna UPCE přechází na novou verzi. Omluvte prosím případné komplikace. / The UPCE Digital Library is migrating to a new version. We apologize for any inconvenience.

Publikace:
Restaurování souboru malířských uměleckých děl na papíru

Bakalářská práceopen access
Načítá se...
Náhled

Datum

Autoři

Schmidtová, Klára

Název časopisu

ISSN časopisu

Název svazku

Nakladatel

Univerzita Pardubice

Výzkumné projekty

Organizační jednotky

Číslo časopisu

Abstrakt

Tato bakalářská práce pojednává o kompletním restaurování souboru polychromovaných artefaktů z papírmašé a tří výtvarných děl rozdílných technik na papírové podložce. Jedná se polychromované artefakty z papírmašé z Dětenického betlému, o kvašovou malbu „Kterak P. Ježiš od Herodesa nazpět ku Pilátovi zase odeslán jest byl.“, kresbu suchým pastelem s názvem „Hlava ženy“ od Františka Tichého a temperovou malbu „Sursum corda“ od Václava Hradeckého. Bakalářská práce zahrnuje veškerou dokumentaci průzkumů a provedených restaurátorských prací na těchto dílech, podrobněji se i v teoretické rovině věnuje dílu „Sursum corda“ a jeho autorovi.

Popis

Klíčová slova

restaurování, papír, pastel, tempera, kvaš, papírmašé, Hradecký, Václav, Tichý, František, Dětenický betlém, Prackov, restoration, paper, pastel, tempera, papier-mâché

Citace

Permanentní identifikátor

Endorsement

Review

Supplemented By

Referenced By