Digitální knihovna UPCE přechází na novou verzi. Omluvte prosím případné komplikace. / The UPCE Digital Library is migrating to a new version. We apologize for any inconvenience.

Publikace:
Vliv korupce na ekonomickou výkonnost regionů ČR

Konferenční objektopen accesspeer-reviewedpostprint
Načítá se...
Náhled

Datum

Autoři

Linhartová Veronika

Název časopisu

ISSN časopisu

Název svazku

Nakladatel

Gaudeamus

Výzkumné projekty

Organizační jednotky

Číslo časopisu

Abstrakt

Sub-nacionální rozlišení území z hlediska regionální míry korupce může přinést zcela novou dimenzi do oblasti teorií příčin a důsledků regionálních disparit. Hlavní cíl předkládaného příspěvku je formulován v této souvislosti. Skládá se z komparace jednotlivých regionů NUTS II České republiky a současně ověření možného vlivu regionální míry korupce na ukazatele ekonomické výkonnosti. Vymezení regionálních disparit v oblasti korupce je možným přínosem především pro autory protikorupční politiky v zemi.

Popis

Klíčová slova

Korupce, region soudržnosti, regionální disparity, Transparency International, Corruption, NUTS II regions, regional disparities, Transparency International

Citace

Permanentní identifikátor

Endorsement

Review

Supplemented By

Referenced By