Digitální knihovna UPCE přechází na novou verzi. Omluvte prosím případné komplikace. / The UPCE Digital Library is migrating to a new version. We apologize for any inconvenience.

Publikace:
Prevence a možná řešení delikvence dětí a mládeže

Bakalářská práceopen access
Načítá se...
Náhled

Datum

Autoři

Bulíčková, Tereza

Název časopisu

ISSN časopisu

Název svazku

Nakladatel

Univerzita Pardubice

Výzkumné projekty

Organizační jednotky

Číslo časopisu

Abstrakt

Tato práce pojednává o delikvenci a kriminalitě dětí a mládeže a jejímu předcházení v naší společnosti. Předkládá poznatky o možné prevenci a způsobu řešení této problematiky. Shrnuje základní poznatky o preventivně zaměřených výchovných programech, které jsou klíčovým řešením k omezení delikventního chování a jednání dětí a mladistvých. Mladí lidé se čím dál více vzdalují zdravému životnímu stylu a nechávají na sebe působit vlivy, které jsou příčinou jejich pozdějšího chování. Příčin je hned několik a vzájemně se ovlivňují a doplňují. Také ty našly v této studii své místo. Práce má teoreticko-praktický charakter. Praktická část je zaměřena na práci preventivně výchovného centra, v ní jsou shrnuty poznatky získané při mé osobní výzkumné činnosti.

Popis

Klíčová slova

delikvence, děti, kriminalita, mládež, prevence, patologické jevy, rodina, společnost, škola, výchova, deliquency, children, criminality, youth, prevention, pathological effects, family, society, school, education

Citace

Permanentní identifikátor

Endorsement

Review

Supplemented By

Referenced By