Digitální knihovna UPCE přechází na novou verzi. Omluvte prosím případné komplikace. / The UPCE Digital Library is migrating to a new version. We apologize for any inconvenience.

Publikace:
Elektrochemická detekce Salmonella sp. na uhlíkových elektrodách

Diplomová práceopen access
Načítá se...
Náhled

Datum

2009

Autoři

Chovancová, Jana

Název časopisu

ISSN časopisu

Název svazku

Nakladatel

Univerzita Pardubice

Výzkumné projekty

Organizační jednotky

Číslo časopisu

Abstrakt

Diplomová práce se zabývá elektrochemickou detekcí bakterie rodu Salmonella sp. na uhlíkové tištěné elektrodě a její variaci s měrnou, srovnávací a pomocnou elektrodou na jedné podložce. Výsledky byly porovnány s uhlíkovou pastovou elektrodou. Na základě získaných dat byla navržena nejvhodnější uhlíková elektroda pro detekci Salmonella sp. Postup elektrochemické detekce salmonel byl experimentálně ověřen na vzorku potraviny s přítomnou doprovodnou mikroflórou. Sledovala se specifita protilátek a možnost využití metody k rychlému průkazu salmonel ve vzorcích potravin.

Popis

Klíčová slova

screen printed carbon electrode, voltammetry methods, Amperometry, Salmonella sp, uhlíková tištěná elektroda, voltametrické metody, Amperometrie

Citace

Permanentní identifikátor

Endorsement

Review

Supplemented By

Referenced By