Digitální knihovna UPCE přechází na novou verzi. Omluvte prosím případné komplikace. / The UPCE Digital Library is migrating to a new version. We apologize for any inconvenience.

Publikace:
Kompletní průzkum a restaurování dvou barokních podobizen Marie Antonie z Questenberku a Duchovního v černé paruce ze sbírek zámku Jaroměřice nad Rokytnou Jiří Josefík - život a restaurování.

Diplomová práceopen access
Načítá se...
Náhled

Datum

Autoři

Fujdiaková, Ivana

Název časopisu

ISSN časopisu

Název svazku

Nakladatel

Univerzita Pardubice

Výzkumné projekty

Organizační jednotky

Číslo časopisu

Abstrakt

Diplomová práce se v první části zabývá restaurátorskými zásahy včetně průzkumů na dvou olejomalbách na textilní podložce, barokních portrétech Marie Antonie z Questenberku a Duchovního v černé paruce ze sbírek zámku Jaroměřice nad Rokytnou. Druhá část je zaměřena na zesnulého českého restaurátora Jiřího Josefíka. Tato část se zabývá jeho životem, odbornou publikační činností a restaurováním uměleckých děl na plátně a papíru.

Popis

Klíčová slova

Josefík, Jiří, restaurování, olejomalba, malba, plátno, papír, dokumentace, Jaroměřice nad Rokytnu, archiv FR UPa., Josefík, Jiří, restoration, oilpainting, painting, canvas, paper, documentation, Jaroměřice nad Rokytnou, archive FR UPa.

Citace

Permanentní identifikátor

Endorsement

Review

Supplemented By

Referenced By