Publikace: Zkušenosti žen s indukcí porodu
Bakalářská práceopen accessNačítá se...
Datum
Autoři
Kaftanová, Karolína
Název časopisu
ISSN časopisu
Název svazku
Nakladatel
Univerzita Pardubice
Abstrakt
Tématem bakalářské práce jsou "Zkušenosti žen s indukcí porodu". Tato bakalářská práce je rozdělena na teoretickou a praktickou část. V teoretické části jsou popsány jednotlivé metody preindukce a indukce, které jsou rozdělené na přirozené, mechanické a farmakologické. Dále jsou v práci popsány indikace a kontraindikace indukce porodu. V závěru teoretické části se nachází kapitola o ukončení těhotenství pomocí císařského řezu po neúspěšné indukci či při přítomnosti kontraindikací indukce.
Praktická část práce obsahuje výsledná data získaná pomocí dotazníkového šetření. Tato data jsou zpracována do tabulek a grafů a jsou doplněna komentářem autorky.
Práce si klade za hlavní cíl shrnout zkušenosti žen s indukcí porodu. Dílčí cíle sledují, jaké jsou četnosti jednotlivých indikací k indukci, úspešnost vaginálního porodu po indukci, informovanost rodiček o indukci porodu a jaké je jejich subjektivní vnímaní indukovaného porodu.
Popis
Klíčová slova
těhotenství, preindukce porodu, indukce porodu, vedení porodu, vaginální porod, pregnancy, preinduction of labor, induction of labor, childbirth management, vaginal childbirth