Digitální knihovna UPCE přechází na novou verzi. Omluvte prosím případné komplikace. / The UPCE Digital Library is migrating to a new version. We apologize for any inconvenience.

Publikace:
Porod očima prvorodičky

Bakalářská práceopen access
Načítá se...
Náhled

Datum

Autoři

Chumakova, Sofia

Název časopisu

ISSN časopisu

Název svazku

Nakladatel

Univerzita Pardubice

Výzkumné projekty

Organizační jednotky

Číslo časopisu

Abstrakt

Tato práce se zabývá prvorodičkami a jejich představami o jejich prvním porodu. Jejich představy jsou srovnávány s reálným průběhem jejich porodu. Práce se skládá z části teoretické a části praktické. Teoretická část práce je zaměřena na psychiku ženy v těhotenství a za porodu a na faktory, které mohou souviset s tím, jak prvorodičky porod vnímají. Praktická část práce sestává z analýzy vlastního průzkumu. Sběr informací pro průzkum byl proveden pomocí kvalitativní výzkumné metody, kterou je rozhovor. Průzkumu se účastnilo 6 prvorodiček, s každou byl proveden rozhovor před porodem a po porodu.

Popis

Klíčová slova

bolest, doprovod, porod, prvorodičky, předporodní příprava, představy, psychika, tlumení bolesti, accompaniment, childbirth, expectations, first-time mothers, labour, pain, pain suppression, prenatal preparation, psyche

Citace

Permanentní identifikátor

Endorsement

Review

Supplemented By

Referenced By