Digitální knihovna UPCE přechází na novou verzi. Omluvte prosím případné komplikace. / The UPCE Digital Library is migrating to a new version. We apologize for any inconvenience.

Publikace:
Prvková analýza potravinových doplňků a funkčních potravin pomocí ICP OES

Diplomová práceopen access
Načítá se...
Náhled

Datum

Autoři

Brancová, Kateřina

Název časopisu

ISSN časopisu

Název svazku

Nakladatel

Univerzita Pardubice

Výzkumné projekty

Organizační jednotky

Číslo časopisu

Abstrakt

Diplomová práce byla zaměřena na stanovení vybraných prvků v multivitaminových přípravcích a funkčních potravinách metodou optické emisní spektrometrie s indukčně vázaným plazmatem a přípravou vzorku k analýze. Byly nalezeny vhodné spektrální a pracovní podmínky, jako je použitá vlnová délka, řád spektra, příkon do plazmatu výška pozorování napětí na fotonásobiči a průtoky plynů. Byl studován vliv matričních prvků a možnosti jeho odstranění pomocí vnitřních standardů. Kontrola správnosti metody byla provedena pomocí vnitřního referenčního materiálu.

Popis

Klíčová slova

ICP OES, microwave digestion, food supplements, organic food, matrix effect, ICP OES, mikrivlná mineralizace, potravinové doplňky, biopotraviny, vliv matric

Citace

Permanentní identifikátor

Endorsement

Review

Supplemented By

Referenced By