Možnosti konzervace povrchu leštitelných vápenců

Diplomová práce teoretická
Náhled není k dispozici

Oponent

Diplomová práce se zabývá možnostmi konzervačních povrchových úprav na kamenosochařských dílech zhotovených z leštitelných vápenců. V úvodní části jsou popsány vlastnosti a klasifikace leštitelných vápenců, zejména se kapitola soustředí na charakteristiku Adnetského vápence, který se stal stěžejním materiálem v experimentální i praktické části diplomové práce. Další kapitoly teoretické části popisují obecně problematiku koroze a restaurování karbonátových hornin. Podrobněji se práce zabývá konzervací a materiály určenými k povrchové úpravě kamene s historickým vývojem i současným výčtem komerčně vyráběných produktů zvolených k danému ošetření. Experimentální část představuje aplikace, použité metody a výsledky materiálových zkoušek konzervace povrchu leštitelných vápenců.

Restaurování a konzervace děl nástěnné malby, sochařských děl a povrchů architektury

Výtvarná umění

Univerzitní knihovna (pobočka Litomyšl)

leštitelné vápence, Adnetský vápenec, koroze, restaurování, konzervace, závěrečná povrchová úprava, materiálové zkoušky, polishable limestones, Adnetský limestone, corrosion, restoration, conservation, final surface correction, material tests