Hospodářská politika USA v porovnání s Evropskou unií

Diplomová práce
Náhled není k dispozici

Diplomová práce se věnuje hospodářské politice Spojených států amerických v porovnání s Evropskou unií. Definuje oblasti působení hospodářské politiky. Analyzuje ekonomický vývoj USA a EU v době hospodářské krize. Práce dále shrnuje příčiny, průběh a dopady celosvětové ekonomické krize na ekonomiku USA a EU. Posuzuje účinnost hospodářské politiky USA v komparaci s hospodářskou politikou Evropské unie. V závěru práce jsou shrnuty efekty působení přijatých opatření a formulována doporučení, která by měla zabránit opakování krize v budoucnu.

Bez omezení

Ekonomika veřejného sektoru

Hospodářská politika a správa

Univerzitní knihovna (sklad)