Elektrochemická detekce kvantových teček

Diplomová práce
Náhled není k dispozici

Tato diplomová práce se zabývá simultánní detekcí určitých kovů (převážně Cd, In, Pb za přítomnosti nadbytku Zn), které bývají součástí kvantových teček, jež se využívají v elektrochemických biosenzorech. Kovy byly detekovány square wave anodickou rozpouštěcí voltametrií a jako pracovní elektroda byla použita elektroda na bázi bismutového filmu. Bismutový film byl vylučován elektrolyticky na elektrodě ze skelného uhlíku přímo v měřeném roztoku ("in situ"). Byly zjišťovány optimální podmínky pro simultánní detekci daných kovů (čas akumulace, potenciál akumulace) i to, zda a jak se jednotlivé kovy ovlivňují. Nakonec byl stanoven limit detekce a mez stanovitelnosti.

Práce není přístupná

Analýza biologických materiálů

Speciální chemicko-biologické obory

Univerzitní knihovna ( studovna)