Dvouvrstvé genetické programování na vícerozměrných datech

Diplomová práce
Náhled není k dispozici

Cílem diplomové práce je otestování chování dvouvrstvého genetického programování na vícerozměrných datech. V teoretické části student popíše problematiku evolučních metod, genetických algoritmů, genetického programování, dvouvrstvé genetické programování a benchmark problémy používané v komunitě výzkumníků v oblasti genetického programování. V praktické části student implementuje dvouvrstvé genetické programování ve vybraném programovacím jazyce (například v jazyce Python) a navrhne a provede experimenty (zejména problémy pro symbolickou regresi) na vybraných datových sadách. Výsledky experimentů přehledně zobrazí pomocí vhodně zvolených tabulek nebo grafů.

Bez omezení

Informační technologie

Informační technologie

genetické programování, genetický algoritmus, symbolická regrese, genetic programming, genetic algorithm, symbolic regression