Využití mikroorganismů pro biosyntézy nanočástic

Bakalářská práce
Náhled

Oponent

Cílem této bakalářské práce je přiblížit syntézu nanočástic, která je velmi důležitým aspektem jednoho z nejrychleji se rozvíjejících oborů moderní vědy, kterým je nanotechnologie. Popisuje jejich vlastnosti, metody přípravy chemickými, fyzikálními a biosyntetickými metodami. Práce je zaměřena především na biosyntetické metody přípravy nanočástic mikroorganismy - bakteriemi, mikroskopickými vláknitými houbami, aktinomycetami a viry. Biosyntetické metody jsou ekologické a takto připravené nanočástice mají lepší vlastnosti. Navíc umožňují širší využití než ty, které jsou syntetizovány chemickými a fyzikálními metodami. Dále se práce zabývá jejich využitím. Nacházejí široké uplatnění v medicíně, potravinářském a textilním průmyslu, nátěrových hmotách a mnoha dalších odvětvích.

Pouze v rámci univerzity

Klinická biologie a chemie

Speciální chemicko-biologické obory

Nanotechnologie, nanočástice, bakterie, biosyntéza, mikroorganismy, aplikace nanočástic, nanotechnology, nanoparticles, bacteria, biosynthesis, microorganisms, application of nanoparticles