Azylová a migrační politika EU

Diplomová práce
Náhled

Cílem této diplomové práce je analýza migrační a azylové politiky EU a vybraných členských států. V úvodu práce jsou charakterizovány klíčové pojmy související s problematikou migrace. Dále je zde popsán společný právní rámec migrační a azylové politiky EU, včetně historických souvislostí a aktuálního vývoje v této oblasti, zahrnující identifikaci současných problémů znemožňujících efektivní fungování této politiky. V druhé části jsou dříve identifikované problémy demonstrovány na praktických příkladech vybraných členských států. Závěr práce obsahuje analýzu nákladů EU a členských států spojených s migrační krizí, zhodnocení fungování Schengenského prostoru a dalších problematických oblastí společné migrační a azylové politiky EU.

Pouze v rámci univerzity

Ekonomika veřejného sektoru

Hospodářská politika a správa

Evropská unie, migrace, azyl, Maďarsko, Německo, Itálie, migrační a azylová politika, Evropská unie, migrace, azyl, Maďarsko, Německo, Itálie, migrační a azylová politika