Poštovní služby a jejich regulace

Diplomová práce
Náhled

Sekerka, Bohuslav

Cílem diplomové práce na téma Poštovní služby a jejich regulace je pojednat o problematice poštovního sektoru v České republice a zhodnotit dopady liberalizace poštovního trhu. Teoretická část práce obsahuje analýzu poštovních služeb, otázky spojené s blížící se plnou liberalizací poštovního trhu, popis legislativy v této oblasti a zmiňuje úlohu národního regulátora. Praktická část práce představuje organizace zajišťující poštovní služby v České republice, rozbor jejich hospodaření, jejich porovnání a z toho vyplývající postavení na trhu. Pro možnost srovnání se praktická část zabývá nejen popisem poštovního sektoru v České republice, ale i ve vybraných zemích Evropské unie. V závěru je provedeno zhodnocení celé aktuální problematiky, především dopady liberalizace na národního poštovního operátora - Českou poštu, s. p. a možná východiska pro zachování její vedoucí tržní pozice.

Práce není přístupná

Ekonomika veřejného sektoru

Hospodářská politika a správa

Univerzitní knihovna (archiv)