Užití kvantitativních metod na finančních trzích

Diplomová práce
Náhled

Tato práce se zabývá metodami, které se využívají pro řízení rizik na finančních trzích. Jsou zde uvedeny dvě hlavní kvantitativní metody, kdy každá z nich je založena na jiné myšlence. První metoda je založena na klasických statistických metodách, jejichž hlavní myšlenkou je, že trhy se chovají zcela náhodně a k řízení rizika využívají metody založené na normálním rozdělení. Druhá metoda je založena na principu fraktálů a metody využívají mocninného rozdělení pravděpodobnosti. Tato metoda je zatím vnímána pouze jako alternativní, ale v posledních letech se dostává čím dál více do popředí a to především díky aktuální situaci na trzích, ve kterých klasické statistické metody selhávají.

Bez omezení

Ekonomika veřejného sektoru

Hospodářská politika a správa

Univerzitní knihovna (sklad)