Kapilární elektroforéza kvantových teček a jejich konjugátů s proteiny

Diplomová práce

Tématem této práce je především optimalizace metodiky syntézy, separace a detekce CdTe nanokrystalů a jejich konjugátů s biomolekulami pro účely fyziologického výzkumu a molekulární diagnostiky. Luminiscenční sondy byly připraveny konjugací luminiscenčních sloučenin s biomolekulou. Jako luminiscenční značky byly použity CdTe polovodičové nanokrystaly - kvantové tečky. Takto značené molekuly jsme detekovali pomocí kapilární zónové elektroforézy s laserem indukovanou fluorescenční detekcí. Cílem této práce je vývoj a optimalizace metody značení biologicky významných molekul kvantovými tečkami pomocí tzv. "zero-length crosslinkerů" pro jejich budoucí aplikaci ve funkční diagnostice apoptotických a nádorových buněk.

Práce není přístupná

Analýza biologických materiálů

Speciální chemicko-biologické obory

Univerzitní knihovna (sklad)