Digitální knihovna UPCE přechází na novou verzi. Omluvte prosím případné komplikace. / The UPCE Digital Library is migrating to a new version. We apologize for any inconvenience.

Publikace:
Příprava a použití vanadyloktoátu jako sikativa pro oxopolymeračně zasychající nátěrové hmoty

Bakalářská práceopen access
Načítá se...
Náhled

Datum

Autoři

Kostelníková, Anna

Název časopisu

ISSN časopisu

Název svazku

Nakladatel

Univerzita Pardubice

Výzkumné projekty

Organizační jednotky

Číslo časopisu

Abstrakt

Tato bakalářská práce se zabývá studiem vlastností vanadyloktoátu jako sikativa na průběh autooxidace u zasychání alkydových pryskyřic. V první části je tato práce zaměřena na teoretický výklad mechanismu zasychání a sikativ. V další části jsou studovány vlastnosti vanadyloktoátu. Ve vlastní studii jsou metodami jako FTIR, měření tvrdosti a zasychání sledovány vlastnosti vanadyloktoátu při autooxidaci alkydových pryskyřic.

Popis

Klíčová slova

sikativy, alkydová pryskyřice, vanadyloktoát, autooxidace, FTIR, driers, alkyd binder, vanadyl octoate, autoxidation, FTIR

Citace

Permanentní identifikátor

Endorsement

Review

Supplemented By

Referenced By