Digitální knihovna UPCE přechází na novou verzi. Omluvte prosím případné komplikace. / The UPCE Digital Library is migrating to a new version. We apologize for any inconvenience.

Publikace:
Vnímání výkonnosti dodavatelů z pohledu odběratelů vybraných chemických produktů

Bakalářská práceOmezený přístup
Načítá se...
Náhled

Datum

Autoři

Horák, Libor

Název časopisu

ISSN časopisu

Název svazku

Nakladatel

Univerzita Pardubice

Výzkumné projekty

Organizační jednotky

Číslo časopisu

Abstrakt

Práce je věnována vnímání výkonnosti dodavatelů z pohledu odběratelů. Vymezuje pojmy výkonnost, výkon, měření výkonnosti, hodnocení výkonnost, řízení výkonnosti. Postihuje teoretické přístupy k hodnocení výkonnosti dodavatele, které může provádět buď odběratel, nebo dodavatel na základě informací získaných od odběratele. Práce se zabývá výběrem dodavatelů a důvody proč je tato problematika důležitá. Obsahuje kritéria, která se při výběru dodavatele mohou použít. Zabývá se hodnocením dodavatelů v průběhu vztahu a využitím tohoto hodnocení pro další rozvoj vztahů s nejvhodnějšími dodavateli. Následně se zabývá druhým pohledem na hodnocení výkonnosti dodavatelů, a to jaká kritéria a měřítka by měl použít dodavatel při posuzování vlastní výkonnosti. Teoretické poznatky jsou využity při realizaci výzkumu, který byl proveden u konkrétního odběratele chemických produktů anorganických kyselin a solí.

Popis

Klíčová slova

výkonnost, vnímání dodavatele, výběr dodavatele odběratelem, hodnocení výkonnosti, kritéria hodnocení dodavatele, zákaznická výkonnost, loajalita, spokojenost, performance, perception of supplier, choice of supplier by customer, performance evaluation, criteria of supplier evaluation, customer performance, loyalty, satisfaction

Citace

Permanentní identifikátor

Endorsement

Review

Supplemented By

Referenced By