Digitální knihovna UPCE přechází na novou verzi. Omluvte prosím případné komplikace. / The UPCE Digital Library is migrating to a new version. We apologize for any inconvenience.

Publikace:
Rekonstrukce techniky malby na papírových a textilních podložkách na tapetách z tzv. Velkého čínského salonku na 2. nadzemním podlaží SZ Veltrusy od neznámých autorů, asi 2. polovina 18. století (prozatím blíže neurčeno), a to podle restaurovaných maleb na části tapetových dveří a některých dalších malých demontovaných panelech - supraportě a suprafenestrách

Bakalářská práce teoretickáopen access
Načítá se...
Náhled

Datum

2007

Autoři

Havlíčková, Andrea

Název časopisu

ISSN časopisu

Název svazku

Nakladatel

Univerzita Pardubice

Výzkumné projekty

Organizační jednotky

Číslo časopisu

Abstrakt

Hlavní částí práce je technologický průzkum, na jehož základě byla provedena rekonstrukce techniky malby. Okrajově se zabývá stavebně historickým vývojem SZ Veltrusy a rodem Chotků z Chotkova a Vojnína. Zmiňuje se o historii čínských tapet a jejich dovozu do Evropy, barokních tapetách a uměleckým technikám při jejich výrobě uplatněných.

Popis

Klíčová slova

tapety, Veltrusy, restaurování papíru, restaurování textilních materiálů

Citace

Permanentní identifikátor

Endorsement

Review

Supplemented By

Referenced By