Digitální knihovna UPCE přechází na novou verzi. Omluvte prosím případné komplikace. / The UPCE Digital Library is migrating to a new version. We apologize for any inconvenience.

Publikace:
Biofilmy patogenních kvasinek na hydrogelových kontaktních čočkách

Diplomová práceopen access
Načítá se...
Náhled

Datum

Autoři

Michalcová, Lucie

Název časopisu

ISSN časopisu

Název svazku

Nakladatel

Univerzita Pardubice

Výzkumné projekty

Organizační jednotky

Číslo časopisu

Abstrakt

Tato práce se zabývá studiem biofilmů patogenních kvasinek na hydrogelových kontaktních čočkách. Konkrétně tu jsou popsané základní druhy rodu Candida, a to Candida albicans a Candida parapsilosis a jejich schopnost vytvořit biofilm na plastových mikrotitračních destičkách. K těmto kvasinkám pak byla zvolena ještě bakterie Pseudomonas aeruginosa. Hlavní součástí práce pak je kontaminace hydrogelových kontaktních čoček těmito kvasinkami a studium kontaminovaných čoček. Cílem práce bylo zjistit, zda se hydrogelové čočky dokáží kontaminovat, kontaminaci dál šířit, a jaký vliv to na ně pak bude mít.

Popis

Klíčová slova

Candida albicans, Candida parapsilosis, Pseudomonas aeruginosa, kontaktní čočky, biofilm, hilafilcon B, Candida albicans, Candida parapsilosis, Pseudomonas aeruginosa, contact lenses, biofilm, hilafilcon B

Citace

Permanentní identifikátor

Endorsement

Review

Supplemented By

Referenced By