Digitální knihovna UPCE přechází na novou verzi. Omluvte prosím případné komplikace. / The UPCE Digital Library is migrating to a new version. We apologize for any inconvenience.

Publikace:
Analýza vybraných efektů regionálního inovačního systému

Disertační práceopen access
Načítá se...
Náhled

Datum

Autoři

Maťátková, Kateřina

Název časopisu

ISSN časopisu

Název svazku

Nakladatel

Univerzita Pardubice

Výzkumné projekty

Organizační jednotky

Číslo časopisu

Abstrakt

V předkládané disertační práci je v úvodních kapitolách zpracována rešerše teoretických poznatků vztahujících se k problematice disertační práce. Pozornost je zaměřena zejména na vývoj přístupů k teoriím regionálního rozvoje a na vznik a vývoj regionálních inovačních systémů. Dále je zpracována deskriptivní analýza metod využívaných pro analýzy regionálního rozvoje. Zejména jsou diskutovány metody váženého součtu a analytický hierarchický proces, které jsou následně aplikovány v rámci prováděné analýzy. Cílem práce je definovat měřitelné efekty plynoucí z existence regionálního inovačního systému a na základě těchto efektů rozhodnout o stupni rozvinutosti regionálního inovačního systému.

Popis

Klíčová slova

regionální rozvoj, regionální politika, regionální inovační systémy, metoda váženého součtu, regional development, regional policy, regional innovation system, weighted sum analysis

Citace

Permanentní identifikátor

Endorsement

Review

Supplemented By

Referenced By