Digitální knihovna UPCE přechází na novou verzi. Omluvte prosím případné komplikace. / The UPCE Digital Library is migrating to a new version. We apologize for any inconvenience.

Publikace:
Analýza přítomnosti K2O a K-O-Al částic v katalyzátorech na bázi K-alumina

Bakalářská práceOmezený přístup
Načítá se...
Náhled

Datum

Autoři

Kubíčková, Michaela

Název časopisu

ISSN časopisu

Název svazku

Nakladatel

Univerzita Pardubice

Výzkumné projekty

Organizační jednotky

Číslo časopisu

Abstrakt

Bakalářská práce je zaměřená na popis bazických center v K-alumina katalyzátorech. V první části práce je vypracována teoretická část na téma heterogenní katalýzy a využití aluminy jako nosiče. Teoretická část dále obsahuje popis chemických reakcí, ve kterých je možné katalyzátory na bázi K-alumina použít, popis bazických center v K-alumina katalyzátorech a popis charakterizačních metod využitých v rámci této bakalářské práce (infračervená spektroskopie, Ramanova spektroskopie a XRF). Experimentální část bakalářské práce je zaměřena na cílenou přípravu K-alumina katalyzátorů s odlišnou distribucí draselných částic. Speciální pozornost je zaměřena na studium vlivu koncentrace draslíku v KOH-alumina katalyzátorech, vlivu velikosti zrna a typu alumina nosiče a vlivu použitého prekurzoru (KOH, KCl a K2CO3) na distribuci K-částic v K-alumina katalyzátorech.

Popis

Klíčová slova

K-alumina, K-species, infrared spectroscopy, Raman spectroscopy, draselné částice, infračervená spektroskopie, Ramanova spektroskopie

Citace

Permanentní identifikátor

Endorsement

Review

Supplemented By

Referenced By