Digitální knihovna UPCE přechází na novou verzi. Omluvte prosím případné komplikace. / The UPCE Digital Library is migrating to a new version. We apologize for any inconvenience.

Publikace:
Tenké polymerní vrstvy připravené pulzní laserovou depozicí

Bakalářská práceOmezený přístup
Načítá se...
Náhled

Datum

Autoři

Šram, Eduard

Název časopisu

ISSN časopisu

Název svazku

Nakladatel

Univerzita Pardubice

Výzkumné projekty

Organizační jednotky

Číslo časopisu

Abstrakt

Pulzní laserová depozice je relativně nový postup pro přípravu tenkých vrstev rozličných materiálů ? anorganických, organických i polymerních. Příprava vrstev polymerů tímto postupem je ovšem svázána s nevyhnutelně velmi citlivou volbou depozičních podmínek, jelikož tyto látky jsou náchylné ke změně struktury způsobené vysokými energiemi fotonů laserového záření. Práce sumarizuje publikované výsledky v této oblasti.

Popis

Klíčová slova

lasery, pulzní lasery, polymery, pulzní laserová depozice, tenké vrstvy, Lasers, pulsed lasers, polymers, pulsed laser deposition, thin films

Citace

Permanentní identifikátor

Endorsement

Review

Supplemented By

Referenced By