Digitální knihovna UPCE přechází na novou verzi. Omluvte prosím případné komplikace. / The UPCE Digital Library is migrating to a new version. We apologize for any inconvenience.

Publikace:
Syntéza a charakterizace ne-, di- a asymetrických amidinátů lithných

Disertační práceopen access
Načítá se...
Náhled

Datum

Autoři

Novotný, Martin

Název časopisu

ISSN časopisu

Název svazku

Nakladatel

Univerzita Pardubice

Výzkumné projekty

Organizační jednotky

Číslo časopisu

Abstrakt

Tato disertační práce je rozdělena do třech základních kapitol, a to podle typu popisovaného ligandu vytvářejícího příslušný komplex s atomem lithia. Prvním popisovaným typem ligandů jsou nesymetrické amidináty, které nemají žádnou osu ani bod symetrie. U těchto amidinátů je centrální N-C-N skelet substituován na jedné straně trimethylsilyl skupinou a na straně druhé aromatickým, nebo alifatickým substituentem. Pozornost je zde kladena především na substituenty, které se liší svou sterickou náročností.

Popis

Klíčová slova

N-chelatující ligand, amidinát, diiminoisoindol, lithium, struktura, amid, NMR, XRD, N-chelating ligand, amidinate, diiminoisoindole, lithium, amide, NMR, XRD, structure

Citace

Permanentní identifikátor

Endorsement

Review

Supplemented By

Referenced By