Digitální knihovna UPCE přechází na novou verzi. Omluvte prosím případné komplikace. / The UPCE Digital Library is migrating to a new version. We apologize for any inconvenience.

Publikace:
Korupce a daňové úniky

Diplomová práceopen access
Načítá se...
Náhled

Datum

Autoři

Šafránková, Jana

Název časopisu

ISSN časopisu

Název svazku

Nakladatel

Univerzita Pardubice

Výzkumné projekty

Organizační jednotky

Číslo časopisu

Abstrakt

Cílem práce je analyzovat problematiku korupce v ČR s akcentem na její důsledky plynoucí z neprůhlednosti vlastnických struktur společností (firem), analyzovat tyto důsledky v souvislosti s daňovými úniky (odliv zisků právnických osob do daňových rájů). V této souvislosti analyzovat nástroje domácí hospodářské politiky v kontextu doporučení institucí OECD a EU a analyzovat proces implementace projektu "taxparency" v podmínkách ČR.

Popis

Klíčová slova

korupce, daňové ráje, daňové úniky, vlastnické struktury, taxparency, corruption, tax havens, tax evasion, ownership structures, taxparency

Citace

Permanentní identifikátor

Endorsement

Review

Supplemented By

Referenced By