Digitální knihovna UPCE přechází na novou verzi. Omluvte prosím případné komplikace. / The UPCE Digital Library is migrating to a new version. We apologize for any inconvenience.

Publikace:
Odolnost obalových materiálů vůči oděru

Bakalářská práceOmezený přístup
Načítá se...
Náhled

Datum

Autoři

Vach, Karel

Název časopisu

ISSN časopisu

Název svazku

Nakladatel

Univerzita Pardubice

Výzkumné projekty

Organizační jednotky

Číslo časopisu

Abstrakt

Tato práce se zabývá problematikou oděru tisku při výrobě lepenkových krabiček a zároveň se snaží nalézt cestu k omezení vzniku této vady. Oděr krabiček vzniká nejčastěji při poslední operaci jejich výroby - při lepení. První část je teoretická a popisuje výrobu lehkých lepenkových obalů (skládaček), specifika tisku a následné zpracování, včetně používaných materiálů. Druhá část je experimentální a zkoumá některé vlastnosti používaných materiálů a jejich vliv na výslednou oděruodolnost. Třetí část popisuje vlastnosti používaných materiálů a jiné faktory, které mohou mít vliv na odolnost skládaček vůči oděru.

Popis

Klíčová slova

oděruodolnost, skládačková lepenka, skládačky, lepení krabiček, rub resistance, chipboard, cardboard boxes, boxes gluing

Citace

Permanentní identifikátor

Endorsement

Review

Supplemented By

Referenced By