Digitální knihovna UPCE přechází na novou verzi. Omluvte prosím případné komplikace. / The UPCE Digital Library is migrating to a new version. We apologize for any inconvenience.

Publikace:
Izotachoforetické stanovení dikarbonových kyselin v produktech oxidace sacharózy kyselinou dusičnou

Diplomová práce
Načítá se...
Náhled

Datum

Autoři

Čečmanová, Hana

Název časopisu

ISSN časopisu

Název svazku

Nakladatel

Univerzita Pardubice

Výzkumné projekty

Organizační jednotky

Číslo časopisu

Abstrakt

Bylo navrženo zařízení, na němž je možno modelovat technologický proces výroby kyseliny šťavelové resp. kyseliny vinné oxidací sacharozy kyselinou dusičnou. Pro sledování koncentrací jednotlivých reakčních produktů v závislosti na čase byla zvolena metoda kapilární izotachoforézy. Analýza těchto závislostí získaných při různých reakčních podmínkách vede k optimalizaci výrobního procesu s ohledem na maximální výtěžek požadovaného produktu.

Popis

Klíčová slova

oxidace, sacharóza, kyselina dusičná, kyselina šťavelová, kyselina vinná, kapilární izotachoforéza, izotachoforéza, Optimalizace, výtěžek

Citace

Permanentní identifikátor

Endorsement

Review

Supplemented By

Referenced By