Digitální knihovna UPCE přechází na novou verzi. Omluvte prosím případné komplikace. / The UPCE Digital Library is migrating to a new version. We apologize for any inconvenience.

Publikace:
Problematika daňových úniků v ČR

Diplomová práceOmezený přístup
Načítá se...
Náhled

Datum

Autoři

Hátlová, Markéta

Název časopisu

ISSN časopisu

Název svazku

Nakladatel

Univerzita Pardubice

Výzkumné projekty

Organizační jednotky

Číslo časopisu

Abstrakt

Cílem této diplomové práce je zhodnocení aktuálních problémů daňových úniků v ČR se zaměřením na daň z příjmů a daň z přidané hodnoty, které jsou hlavním zdrojem příjmů veřejných rozpočtů. První a druhá kapitola jsou věnovány daňové politice a daňovým únikům z hlediska specifik krácení daně z pohledu obou daní. Hlavní část nahlíží na popisovanou problematiku z hlediska právních a organizačních nástrojů využívaných v rámci procesních a hmotných právních norem. V závěru hlavní části jsou analyzovány vybrané nástroje a opatření s ohledem na jejich přínos pro zamezení daňovým únikům.

Popis

Klíčová slova

tax evasion, value added tax, income tax, tax audit, procedure to remove doubts, unreliable tax-payer, daňové úniky, daň z přidané hodnoty, daň z příjmů, daňová kontrola, postup k odstranění pochybností, nespolehlivý plátce

Citace

Permanentní identifikátor

Endorsement

Review

Supplemented By

Referenced By