Bakalářské práce / Bachelor's works ÚM FES (Bc.)

Permanentní URI k tomuto záznamuhttps://hdl.handle.net/10195/3862

Bakalářská práceOmezený přístup
    (Univerzita Pardubice, 2012) Bílková, Iveta; Jindrová, Pavla
    Předmětem bakalářské práce "Dopad hospodářské krize na odměňování ve Slévárně a modelárně Nové Ransko, s.r.o." je analýza systému odměňování v teorii, její komparace do praxe v souvislosti s probíhající hospodářskou krizí v letech 2007-2009 a její dopad na tento systém. V první části práce jsou uvedeny příčiny vzniku krize v USA, její průběh ve srovnání s Českou republikou. Druhá část práce se zabývá základními pojmy ve spojení s odměňováním a mzdovými formami. Třetí část práce vysvětluje, důležitou součást podniku Slévárna a modelárna Nové Ransko, s.r.o., firemní kulturu z pohledu teoretického, ale i praxe. V poslední části práce je pozornost věnována analýze mzdového systému podniku a poukazuje na dopad hospodářské krize ve společnosti jako celku, ale převážně na odměňování.
    Vývoj cen pohonných hmot v letech 2000 - 2010
    (Univerzita Pardubice, 2012) Luňáček, Adam; Brebera, David
    Tato práce se zabývá vývojem cen pohonných hmot v letech 2000 - 2010 na světových trzích a jejich vlivem na ekonomiku. V práci jsou charakterizovány základní informace o ropě, jejím využití a spotřebě.
    Bakalářská práceOmezený přístup
    Franchising v ČR
    (Univerzita Pardubice, 2012) Pultarová, Veronika; Jindrová, Pavla
    Tato práce je zaměřena na přiblížení pojmu franchising, jako způsob podnikání, jeho historický vývoj, výhody a nevýhody využití tohoto systému pro podnikatele, ale především také fungování franchisingu na českém trhu a podmínky pro další rozvoj. Součástí práce je také praktická část, která zobrazuje využití franchisingu na konkrétním podniku.
    Analýza historického vývoje cen zlata a ropy
    (Univerzita Pardubice, 2012) Feltl, Štěpán; Čenčík, Petr
    Tato práce bude sloužit čtenáři k pochopení vztahu cen ropy a zlata. První část se bude věnovat základním pojmům. Ve druhé části bude následovat statistický rozbor cen zlata a ropy s predikcí cen v budoucnu a třetí část přinese rozbor historických událostí a jejich vlivu na ceny ropy a zlata.
    Metody rozhodování za rizika a jejich použití v ekonomické praxi
    (Univerzita Pardubice, 2012) Přibylová, Tereza; Slavíček, Ondřej
    Tato práce se zabývá možnostmi řešení rozhodovacího problému konkrétní společnosti, vzniklého z důvodu ekonomické krize.
    Vliv finanční krize na Obklady a dlažby Šetek Miroslav
    (Univerzita Pardubice, 2012) Janeček, Lukáš; Zapletal, David
    Tato práce se věnuje vlivům finanční krize na malý podnik. Dochází zde k vymezení pojmů finanční krize a jejího zachycení v oboru stavebnictví, se kterým činnost podniku úzce souvisí. Dále zachycuje stručnou historii zkoumaného podniku, vymezení jeho činnosti a popis účinků krize na tento podnik. Stěžejní částí je analýza vlivu krize pomocí vhodných statistických metod a odhad vývoje podniku na poměrnou část roku 2012. Nakonec je zařazeno závěrečné shrnutí vyplývající ze zjištěných výsledků.
    Družstevní podnikání
    (Univerzita Pardubice, 2012) Podroužková, Veronika; Koudela, Libor
    Bakalářská práce se zabývá problematikou družstevního podnikání, se zvláštním zaměřením na východní Čechy. Teoretická část je zaměřena na obecnou charakteristiku družstev, historii českých družstev a jejich postavení v době hospodářské krize, kterou jsem doplnila srovnáním s obchodními společnostmi. Praktická část zahrnuje desetiletý vývoj družstev na českém území, obzvláště však ve východních Čechách a stručnou charakteristiku konkrétního východočeského družstva z pohledu obchodního zákoníku.
    (Univerzita Pardubice, 2012) Rozsypalová, Šárka; Brebera, David
    Předmětem bakalářské práce "Analýza změny zájmu o produkty životního pojištění v souvislosti s ekonomickou krizí" je charakteristika životního pojištění, jeho produktů a funkce. Dále jsou zde popisovány počátky pojišťovnictví ve světě i u nás a vývoj pojistného trhu v České republice až do současnosti. Práce se detailněji věnuje rozvoji životního pojištění a zájmu o něj ze strany klientů a také tomu, jak je jejich zájem ovlivněn ekonomickou krizí. V závěru práce jsou uvedeny trendy rozvoje životního pojištění.
  • Bakalářská práceOmezený přístup
    Průzkum a hodnocení spokojenosti studentů s ubytováním na kolejích Univerzity Pardubice
    (Univerzita Pardubice, 2012) Krištofová, Monika; Seinerová, Kateřina
    Předkládaná bakalářská práce se zabývá statistickým zpracováním výsledků převzaté ankety o spokojenosti studentů s ubytováním na kolejích. V teoretické části jsou popsány základní pojmy vztahující se k tématu práce, kterými jsou způsob pořizování dat v terénních průzkumech a vhodné metody statistického zpracování dat pro účely dotazníkového šetření. Na základě provedené analýzy dat je v praktické části z výstupů podán návrh, dotazníku dobře využitelného pro praxi.
    Systém odměňování v MPH Medical Devices,s.r.o.
    (Univerzita Pardubice, 2012) Doležalová, Zlata; Jindrová, Pavla
    Tato bakalářská práce je věnována problematice systému odměňování zaměstnanců ve společnosti MPH Medical Devices, s. r. o. V první části práce se zaměřuji na vysvětlení pojmů souvisejících s podnikem a konkrétní právní formou společnosti. V další části uvádím teoretický popis odměňování a druhů mezd v ČR. V praktické části je charakterizována společnost MPH Medical Devices, s.r.o., její historický vývoj a současný výrobní program. Následuje analýza konkrétního systému odměňování zaměstnanců v této společnosti.