Bakalářské práce / Bachelor's works KE FEI (Bc.)

Permanentní URI k tomuto záznamuhttps://hdl.handle.net/10195/28155

Práce obhájené před rokem 2008 jsou uloženy pouze v kolekci Vysokoškolské kvalifikační práce

Systém ochrany před krádeží dopravního prostředku
    (Univerzita Pardubice, 2024) Hanus, Pavel; Rejfek, Luboš
    Tato bakalářská práce je zaměřena na návrh a realizaci systému pro ochranu dopravních prostředků před zloději. Teoretická část obsahuje studii použitelných systémů pro detekci, kdy byl dopravní prostředek odcizen, a aktivních systémů pro ochranu proti odcizení. Na základě této studie byl vytvořen systém pro ochranu dopravních prostředků. Navržený systém byl testován souborem měření a podle výsledků upraven pro zlepšení kvality systému.
    Výpočty určitých integrálů s podporou Matlabu
    (Univerzita Pardubice, 2024) Vácha, Jakub; Zahrádka, Jaromír
    Tato bakalářská práce se zabývá převážně základními numerickými metodami pro výpočty určitých integrálů. Konkrétně jejich definice, příklady s ilustracemi a realizace v Matlabu pro explicitní i implicitní funkce. K jednotlivým metodám jsou také zahrnuty výpočty odhadů absolutních chyb. Nakonec práce srovnává mezi sebou jednotlivé numerické metody a implementované příkazy v Matlabu určené k numerické integraci.
    Systém pro měření impedance
    (Univerzita Pardubice, 2024) Zhexenbay, Rauan; Rejfek, Luboš
    Tato bakalářská práce se zabývá návrhem, konstrukcí a ověřením funkčnosti zařízení pro měření impedancí. Jednotlivé komponenty byly vyhodnocovány jak z hlediska požadovaných parametrů, tak pořizovací ceny. Řízení zařízení je prováděno pomocí rotačního enkodéru a výsledky měření jsou zobrazovány na displeji. Ověření funkčnosti je realizováno porovnáním výsledků s průmyslovým měřičem impedance Bench LCR meter Model 891.
    Dálkově ovládaný robotický podvozek
    (Univerzita Pardubice, 2024) Šulc, Ondřej; Rozsíval, Pavel
    Bakalářská práce se věnuje návrhu a provedení dálkově řízeného podvozku s nástavbou v podobě věže s dělem do podoby tanku. Toto je následně řízeno pomocí mikroprocesoru ESP32, který je ovládán přes webový server v kódu HTML, do něhož je implementován websocket pro rychlejší komunikaci mezi uživatelem a mikroprocesorem. V podvozku jsou dva motory a servomotor pro otáčení věže. Ve věži jsou servomotory pro elevaci, depresi a stabilizaci děla a servomotor pro "střílení". V teoretické části jsou popsány různé typy podvozků pro roboty, zjišťování polohy podvozku, vhodné pohony pro řízení podvozku, věže, děla a vhodné bezdrátové technologie pro řízení podvozku a možnosti stabilizace platformy. V praktické části se rozebere, jaký programovací jazyk jsem zvolil, výběr vhodných součástek a popis jednotlivých částí programu.
    Chytré akvárium
    (Univerzita Pardubice, 2024) Čihák, Tomáš; Rozsíval, Pavel
    Tato práce zkoumá problematiku akvária a zaměřuje se na průzkum dostupných senzorů a jejich implementaci do akvária. Součástí práce je výroba automatického krmítka a implementace systému pro řízení teploty. Pomocí vzdáleného přístupu je monitorována hladina vody, stav otevření krytu, teplota, činnost filtrace a topení.
    Analyzátor sítě nízkého napětí
    (Univerzita Pardubice, 2024) Bartoš, Jiří; Roleček, Jiří
    Práce se zabývá návrhem a konstrukcí Analyzátoru sítě nízkého napětí - měřícího přístroje, který plní funkci mezičlánku mezi sítí nízkého napětí a měřeným spotřebičem. Hotový analyzátor je schopen měřit veličiny užitečné k analýze sítě či připojené zátěže a zobrazit je obsluze pomocí displeje. V práci jsou podrobně popsány postupy a kroky při návrhu hardwarového i softwarového vybavení přístroje.
    Dávkovač pájecí pasty
    (Univerzita Pardubice, 2024) Schellrich, Richard; Rozsíval, Pavel
    Cílem práce je návrh elektroniky pro ruční dávkovač pasty. Dávkovač pasty tlačí závitovou tyčí kartuši pasty (v podstatě injekční stříkačka) a vytláčí pastu ven. Teoretická část práce popíše teorii kolem pájecích past (druhy, jejich vlastnosti atp.) dále rozbor možností pohonu pístu (závitové tyče), problematiku dávkování viskózních kapalin/past. Praktická část bude obsahovat návrh, konstrukci a ověření elektroniky dávkovače pasty s uživatelským rozhraním a režimy kontinuálního tlačení s retrakcí po ukončení dávky, automatickými dávkami a možností uživatelsky přepínat, případně nastavovat jednotlivé režimy.
    Box na pěstování hub
    (Univerzita Pardubice, 2024) Kasal, Jiří; Rozsíval, Pavel
    Práce je věnována návrhu boxu pro domácí pěstování hub za pomoci poloautomatického udržování vhodných podmínek pro růst a následnou sklizeň plodnic. Každá fáze růstu hub, jestli jde o prorůstání mycelia či tvorbu plodnic, vyžaduje speciální podmínky jako je teplota, vlhkost vzduchu nebo půdy a kvalita ovzduší. Tyto vhodné podmínky je možné sledovat skrze vzdálený monitoring díky zabudovanému systému senzorů, které sledují aktuální stav v krabici. Nejdůležitějším prvkem bakalářské práce je oživení elektrotechniky, která má sledovat vhodné podmínky pro růst hub.
    Laserové značení DPS
    (Univerzita Pardubice, 2024) Dostál, Václav; Pidanič, Jan
    Tato bakalářská práce se zaměřila na implementaci linky pro laserové značení DPS v podmínkách společnosti AWOS s.r.o. Cílem bylo nastavení optimálních parametrů laserování a vytvoření programu pro značení DPS. V práci byly vyvinuty návody pro tvorbu programu a optimalizaci výkonu a rychlosti laseru pro různé typy DPS.
    Digitalizace a výroba klíčů
    (Univerzita Pardubice, 2024) Löbl, Jan; Rejfek, Luboš
    Tato bakalářská práce je zaměřena na problematiku skenování a replikace klíčů. V teoretické části je popsána teorie skenování a frézování materiálu. A dále pak teorie řízení elektromotorů. Praktická část se zabývá návrhem a konstrukcí systému pro skenování a replikaci klíčů. Funkčnost zařízení byla ověřena pomocí testovacích replikací klíčů.