Diplomové práce / Theses ÚPM FCHT (Ing.)

Permanentní URI k tomuto záznamuhttps://hdl.handle.net/10195/5815

Vlastnosti nátěrových hmot obsahující pigmenty na bázi silikátů s obsahem Ca, Sr
    (Univerzita Pardubice, 2009) Šíma, David; Veselý, David; Poledno, Michal
    Termickými metodami byly syntetizovány pigmenty na bázi vrstevnatých křemičitanů.
    Diplomová práceOtevřený přístup
    Antikorozní a fyzikálně-mechanické vlastnosti organických povlaků s obsahem jádrových lamelárních pigmentů MeyZnxFe2O4/Zn
    (Univerzita Pardubice, 2009) Benda, Petr; Kalendová, Andréa; Teplý, Petr
    Tato diplomová práce je studií pojednávající o antikorozních pigmentech na bázi feritů.
    Vlastnosti nátěrových hmot s obsahem povrchově upravených křemičitanů
    (Univerzita Pardubice, 2009) Jiřičová, Radka; Kalendová, Andréa; Poledno, Michal
    Práce se zabývá přípravou pigmentů tzv. jádrového typu s obsahem alkalicky působících prvků.
    Diplomová práceOtevřený přístup
    Korozně-inhibiční účinnost nátěrových hmot s obsahem pigmentů na bázi modifikovaných fosforečnanů
    (Univerzita Pardubice, 2009) Fuňaková, Alena; Veselý, David; Kuchler, Milan
    Diplomov práce se zabývá studiem vlastností nátětových hmot s obsahem fosforečnanů jako antikorozních pigmentů. Byly připraveny rozpouštědlové epoxidové nátěrové hmoty pigmentované antikorozními fosforečnany. Na základě fyzikálních, mechanických a antikorozních účinností byly hodnoceny a diskutovány vlastnosti nátěrových filmů
    Vliv anorganických pigmentů na oxypolymeračně zasychající nátěrové hmoty
    (Univerzita Pardubice, 2009) Menc, Pavel; Veselý, David; Poledno, Michal
    Tato diplomová práace se zabývá studiem vlivu anroganických pigmentů na oxypolymeračně zasychající nátěrové hmoty.
    Diplomová práceOtevřený přístup
    Příprava a vlastnosti termicky stabilních antikorozních povlaků s obsahem zinkferitu
    (Univerzita Pardubice, 2009) Caletková, Andrea; Kalenda, Petr; Antoš, Petr
    Tato práce se zabývá přípravou a vlastnostmi termicky stabilních antikorozních povlaků s obsahem feritu zinku syntetizovaného z různých výchozích oxidů železa.
    Hodnocení samosekvestrujících tenzidů vyrobených za použití recentních surovin
    (Univerzita Pardubice, 2009) Krečmerová, Martina; Burgert, Ladislav; Němec, Martin
    V této diplomové práce byly testovány vybrané vlastnosti vývojových vzorků samosekvestrujících tenzidů, které byly připraveny s použitím recentních surovin - oligosacharidů ve formě žlutého dextrinu. Tyto vzorky byly porovnány s produktem bez zabudovaného oligosacharidu a s glukonanem sodným, jako představitelem dobře odbouratelného sekvestrantu. Bylo měřeno povrchové napětí pro různě koncentrované roztoky předložených vzorků, dále pak byla měřena sekvestrační kapacita při různých teplotách a pH a také byly zjišťovány účinky těchto samosekvestrujících tenzidů při opakovaném praní v tvrdé vodě (22°dH). Hodnocení je doplněno stanovením biologické odbouratelnosti produktů ve smyslu zákonů ČR a ISO norem, které se zabývají biologickou odbouratelností - tyto zákony a normy jsou popsány níže.
    Studium vlastností perovskitů s obsahem netoxických prvků v nátěrových hmotách.
    (Univerzita Pardubice, 2009) Kukačková, Zuzana; Kalendová, Andréa; Kuchler, Milan
    Tato diplomová práce se zabývá studiem antikorozní účinnosti nátěrových hmot s obsahem pigmentů perovskitové struktury. Bylo připraveno 13 pigmentů perovskitové struktury, které byly aplikovány do nátěrových hmot na bázi rozpouštědlové epoxyesterové pryskyřice. Nátěrové hmoty byly naneseny na skleněné a ocelové panely a hodnoceny z hlediska fyzikálně ? chemických vlastností a antikorozní účinnosti při urychlených korozních zkouškách.
    Charakterizace akrylátových disperzí metodou A4F-MALS
    (Univerzita Pardubice, 2009) Zrůst, Ivan; Večeřa, Miroslav; Šňupárek, Jaromír
    Bylo připraveno 68 modelových akrylátových disperzí na bázi monomerů methylmethakrylátu, methylakrylátu, butylakrylátu, 2-ethylhexylakrylátu a styrenu emulzní polymerací. U připravených emulzí byla stanovena molekulová hmotnost a velikost čstic pomocí metody A4F-MALS a sledován vliv závislosti molekulové hmotnosti a velikosti částic na koncentraci emulgátoru, iniciátoru, poměru výchozích monomerů a rychlosti otáčení.
    Antikorozní vlastnosti nátěrových hmot s obsahem pigmentů na bázi modifikovaných fosforečnanů
    (Univerzita Pardubice, 2009) Jašková, Veronika; Veselý, David; Teplý, Petr
    Diplomová práce se zabývá studiem vlastností nátěrových filmů s obsahem fosforečnanů jako antikorozních pigmentů. Byly připraveny epoxidové nátěrové hmoty pigmentované fosforečnany. Na základě fyzikálních a antikorozních účinností byly hodnoceny a diskutovány vlastnosti nátěrových filmů.